Jarní detoxikační kůra s REDUKCÍ NADVÁHY

  Období pro provádění kůry přelom únor-listopad


  Jaro je přirozeným obdobím očisty těla i duše. Díky sluníčku a teplejšímu počasí se můžeme zbavit přebytečných zásob tuku, které si tělo postupně ukládalo během zimy. Jaro je ideálním obdobím, kdy se organismus může zbavit toxinů nahromaděných v průběhu předchozích měsíců.

  Pokud nerespektujeme přirozené potřeby organismu a nedopřejeme si tolik potřebnou očistu, mohou přijít různé zdravotní problémy, jako jsou alergie, otupělost, zadržování vody v těle, pocit těžkých končetin nebo únava. Toxiny a nejrůznější odpadní látky nahromaděné v těle (áma v terminologii ájurvédy) nás negativně ovlivňují na mnoha rovinách. Nachází se ráno po probuzení na vašem jazyku nepříjemný bílý povlak? Cítíte při každém pohybu nepříjemnou bolest v kloubech? Máte neustále plný nos, i když zrovna nejste nachlazení? Ani nejsilnější antiperspirant vás neochrání před nepříjemným tělesným pachem? Pak je ten správný čas na jarní detoxikaci.

  Nemusíte se obávat složitých a časově náročných procedur. Stačí, když své tělo aspoň trochu podpoříte a dáte mu prostor, aby mohlo projít přirozený očistným procesem. Dostatek spánku a odpočinku, zpomalení, změna jídelníčku a další jednoduché a osvědčené praktiky mohou udělat zázraky.

  ZDENĚK DOPORUČUJE: "Mělo by Vám být jasné, a říkám to každému - játra a střeva se starají o naši imunitu. Naše játra hrají důležitou úlohu v protinádorové imunitě. Pokud nemáme v pořádku tyto dva orgány - můžete si být jistí, že dříve či později budete mít zdravotní problémy. Po provedení jarní očisty se opět budete cítit naplněni životní energií a elánem. Přesvědčte se sami."

  FÁZE 1: Očista tlustého a tenkého střeva - 30 dnů 

  • Čaj "TIBETSKÝ SBĚR" - Očista střev, vnitřní detoxikace                                                                              1.- 4. týden:   1 šálek dopoledne nebo do 15 hodiny odpolední (čaj patří svým složením mezi životabudiče - při pozdější konzumaci mohou mít citlivější jedinci problémy s usínáním).
  • "ČOKOLÁDOVÝ proteinový MIX" -  Očista střev, detoxikace, nastartování redukce váhy                     1. týden:  Ráno místo snídaně jednu odměrku proteinu rozmíchat v 2 dcl vlažné vody.                           2.- 4. týden:  Ráno a večer místo snídaně a večeře rozmíchat jednu odměrku proteinu v 2 dcl vody.                                                                                                                                                                                                                                             PODPORA DETOXIKAČNÍ KŮRY:

  • Masážní gel "SLAVITON" -  Důležitý pro rozproudění lymfatického systému                                            2x denně:  Gel lehkými pohyby od konce každé končetiny až k hlavním kloubům vmasírovat do pokožky
  • Masážní gel "ORTHOPHYT" - Důležitý pro výživu kloubů namáhaných vysokou váhou těla
  • Tělová sůl "HORKÝ ZÁZVOR"Zázvor výborně zahřívá pokožku, zlepšuje mikro-cirkulaci,
   - mořská sůl skvěle čistí a odstraňuje zrohovatělé buňky epidermis. Celkově dochází k vyplavování toxinů z hlubších vrstev epidermis
  • Bylinná náplast "ZHUI FENG FORTE"Fytonáplast odbourává bolestivé stavy namáhaných kloubů, 

  FÁZE 2: Očista jater - 30 dnů

 • "JAHODOVÝ proteinový MIX" - Aktivní složky Jahodového proteinového koktejlu pomáhají odvádět z organismu škodlivé látky a toxiny. Proces redukce váhy je již nastartován a probíhá 2.fáze          5.-8. týden:  Ráno a večer místo snídaně a večeře rozmíchat jednu odměrku proteinu v 2 dcl vody.
 • Čaj "OSTROPESTŘEC MARIÁNSKÝ" - Podpora  a detoxikace jater                                                          5. týden:   Přestávka mezi bylinnými kůrami.   (bylinky mají v těle doběh a bylo by kontraproduktivní, kdyby jste začali další kůru hned po první. Obecně platí pravidlo - NEMÍCHAT ZBYTEČNĚ RŮZNÉ BYLINNÉ KŮRY. VŽDY JEN JEDNA.)                                                                                                         6.- 10. týden:   1 šálek čaje během dne s jídlem 
 • "MASTER HERB" Detoxikační náplasti - Cílená detoxikace organismu od těžkých kovů                    5.- 6. týden: Detoxikační náplasti se musí lepit na omyté a osušené nohy, nejpozději do 21 hodiny. Nejlépe po solné koupeli, jelikož ta nám otevře póry na chodidlech a těmi poté odchází z těla veškeré odpadní látky a těžké kovy. (JIŽ PO PRVNÍM DNU UŽÍVÁNÍ ZAČNOU MIZET PŘÍZNAKY TĚŽKÝCH NOHOU)

V DOBĚ DETOXIKACE JE DŮLEŽITÉ:

 • JEZTE POUZE LEHKÁ JÍDLA: Omezte veškeré těžké pokrmy, výrazně tak podpoříte přirozené detoxikační procesy. Zejména večer, kdy je trávení slabší než během dne, dbejte na dodržování tohoto pravidla. Dávejte si pokud možno pouze lehké večeře.
 • DOPŘEJTE TĚLU HOŘKOU CHUŤ: Konzumujte hořké potraviny, bylinky a koření, podpoříte tak funkci jater. Jednou z funkcí jater je eliminace toxických látek z krevního oběhu. Vše hořké navíc podporuje trávení. Podpora jater Ostropestřcem mariánským.
 • HODNĚ PIJTE:  Přijímejte hodně tekutin, aby mohly být vyplavovány toxické látky z těla. Rozhodné NE syceným minerálním vodám.  
 • DEN ZAČÍNEJTE SKLENICÍ VODY S CITRONEM: Po probuzení vypijte sklenici vlažné vody se šťávou z půlky citronu nebo limetky. Tento nápoj pročistí váš zažívací trakt a nastartuje pohyb střev, takže se se budete moci hned ráno vyprázdnit. Zbytky jídel a toxické látky se tak dostanou rychle z těla ven. Kyselá chuť citronu nebo limetky pomáhá nastartovat trávení (trávicí oheň agni), organizmus je tak lépe připraven přijímat potravu. 
 • KAŽDÉ RÁNO OČISTA JAZYKA A DEZINFEKCE ÚSTNÍ DUTINY: Každé ráno, ještě před vyčištěním zubů, provádějte očistu svého jazyka. Můžete použít speciální škrabku na jazyk nebo jakýkoli jiný vhodný nástroj. Tato procedura podpoří zdraví ústní dutiny, zubů a dutin. Nezdravý povlak na jazyku může způsobovat zápach z úst a negativně ovlivňovat trávicí procesy. Dutinu po vyčistění zubů vypláchněte dezinfekčním roztokem z "ALUNITU." 
 • PRAVIDELNĚ SE POŤTE:   Navštivte saunu, parní lázeň, dopřejte si horkou koupel. Nebo si dejte do těla na kole nebo při joggingu. Prohřátí těla a pocení podporuje detoxikační procesy. Večer, než půjdete spát, si dejte sprchovou koupel podpořenou koupelovou solí "HORKÝ ZÁZVOR".
 • ZHLUBOKA DÝCHEJTE:   Každý den se aspoň na malou chvilku zastavte, odreagujte se od stresu a všech povinností a... dýchejte. Zhluboka dýchejte.