Bylinná náplast JIAN KANG 

Zlepšete svůj pohybový komfort

POPIS:   Objevte dávnou moudrost východu v náplastech JIAN KANG, ve kterých se skrývají úžasné schopnosti altajských bylin. Tato náplast má protivirový a protizánětlivý účinek,  zvyšuje pohyblivost kloubů, účinný pomocník proti rýmě a nachlazení, na bolesti uší - i pro děti - lepíme pásek před a za ucho, vyřeší bolesti pohybového aparátu - v kombinaci s fytonáplastí Wutong.

Tyto náplasti jsou prosáklé aktivním roztokem z přírodních složek. Přípravek pracuje na principu "suché kapačky".  



OBSAH BALENÍ: 5 ks náplasti 12 x 8 cm

Běžná cena: 156,- Kč

V.I.P. Zákazník: 101,50 Kč

POPIS:   Přikládáním bylinných obkladů léčili tibetští mnichové i čínští lékaři mnohé nemoci a neduhy. Tyto náplasti jsou prosáklé aktivním roztokem z přírodních složek. Přípravek pracuje na principu "suché kapačky". Rostlinné extrakty přes kůži vstupují do interakce s lidským tělem, pozitivně působí na jeho fyziologický a energetický stav.

Náplasti jemně rozevírají nosní cesty a tím umožňují lepší dýchání, zlepšují průchodnost nosu a omezují chrápání. Náplasti jsou vhodné i pro sportovce pro lepší dýchání. 

VÝHODY UŽÍVÁNÍ NAPLASTÍ:  Byliny v náplasti působí, jako tzv. suchá infuze, prostupují do těla přes kůži (trans-dermálně) pronikají podél meridiánů a dostávají se ti vytváří tzv. pařníkový efekt, který zabraňuje odpařování vlhkosti z povrchu pokožky a poskytuje dloutak přímo k místu bolesti. Nepropustný polymerový základ náplashotrvající účinek. Bylinné náplasti napomáhají rovnoměrnému rozložení aktivních složek po celé ploše problémové zóny, čímž rozproudí krevní a lymfatický oběh, zabraňují zhoršení onemocnění, odstraňují symptomy zánětu, jako jsou zarudnutí, otoky či bolest. Následkem toho se zvyšuje i elasticita tkání a rozsah kloubní pohyblivosti. Fytonáplasti odstraňují záněty, zmírňují bolest, zpevňují tkáně a napomáhají obnovit životní energii. 

Fytonáplasti mají jednu důležitou výhodu oproti tradičním lékům proti bolesti - a to, že nezatěžují játra a ostatní vnitřní orgány.

"ZDENĚK DOPORUČUJE":  Toužíte po nepřerušovaném spánku? Váš partner, ale řeže a řeže...Jelikož i já mám stejný neduh, chrápání jsem omezil na minimum (alespoň dle manželky). Mám vyzkoušeno na sobě. Před spaním nalepím proužek náplasti Jian Kang přes kořen nosu a jde se spát. Příjemně se vám dýchá, jako by jste usínali v borovém lese. 

POUŽITÍ:  Očistěte kůži. V závislosti na velikosti postiženého místa je nutno náplast nastříhat na pásky 1-1,5 cm. Stáhněte z náplasti ochrannou folii a aplikujte náplast na problémovou oblast. Tyto rostlinolékařské náplasti mohou být použity kdykoliv během dne nebo noci.

Dospělí a mládež - nechte působit po dobu 8-12 hodin, poté má následovat pauza 4 hodiny a pokud bolest přetrvává následně nalepte další. Nelepte ovšem na stejné místo, ale pokud možno vedle prvního nalepení. V případě chronické bolesti používejte denně po dobu 7-10 dnů, dodržujte ovšem přestávky mezi jednotlivými aplikacemi, a to z důvodu doběhu bylinek v organismu. Každý člověk je individuální, a co jednomu nevadí - druhému uškodí. Mohlo by dojít přesycení a následným možným obtížím z přesycení bylinných složek v organismu. U bylinek platí prosté heslo: "někdy méně je více!"

Děti 3-6 let - by měly mít nalepeny daleko menší kousky než dospělé osoby, přibližně 1x3 cm, po dobu 4 hodin. To úplně dostačuje 

UPOZORNĚNÍ: Náplast nepoužívat na otevřenou ránu a spáleniny. Jelikož náplast obsahuje kafr, je obzvláště důležité, neaplikovat náplast u kojenců a malých dětí v obličeji, neboť hrozí nebezpečí Kratschmerova reflexu - dechové deprese, která může vést až ke smrti.

KONTRAINDIKACE: Přecitlivělost na některé jednotlivé složky, akutní zánět kůže, poranění kůže popálení nebo zranění. Není vhodné pro těhotné a kojící ženy.


AKTIVNÍ SLOŽKY:

ZÁZVOR: Extrakt z kořene aktivuje mikro-cirkulaci a látkovou výměnu v pokožce, tonizuje a vypíná kůži a obnovuje její pružnost. 

ANDĚLIKA DAHURSKÁ:  Léčivou surovinou jsoukořeny, obsahují především kumariny (angelicin) a silice. Extrakt z anděliky aktivuje mikrocyrkulaci krve, zlepšuje výměnné procesy. Vyrovnává pH v těle. Významně působí na dýchací cesty. Pomáhá při kašli, zánětu průdušek a usnadňuje vykašlávání, uvolňuje křeče hladké svaloviny Na vylučovací trakt působí mírně močopudně (diuretikum). Andělika má tlumivé účinky na nervovou soustavu (sedativum) a účinky mírně psychostimulační (pro povzbuzení nervové soustavy při úpadku psychických sil). Lidově byla andělika využívána pro její protizánětlivý efekt, pro podporu pocení chuti k jídlu při nechutenství, při dyspepsii (pálení žáhy, zápach z úst, zvracení, pocit plnosti v žaludku, říhání), pro podporu činnosti jater, při revmatismu, menstruačních bolestech, problémech v klimakteriu. 

MENTOL:  Stimuluje nervová zakončení, což způsobuje zvýšenou produkci přirozeného lubrikantu. Zvyšuje absorpci L-argininu. Dále chladí a způsobuje místní prokrvení, což ho řadí do skupiny derivancií. Derivancia způsobují překrvení a mírné podráždění a rovněž i pocit tepla v oblasti, kde je použijeme. Přináší úlevu u zánětlivých onemocnění kloubů a měkkých tkání akutního nebo chronického charakteru. Dále má účinky protisvědivé.

CHVOJNÍK DVOUKLASÝ:  Extrakt z chvojníku zvyšuje tonus pokožky a uvolňuje svaly, svými účinky povzbuzuje srdeční činnost. Naši předkové využívali chvojník ještě při bolestech kloubů a otocích, nachlazení, chřipce, kašli, únavě a ke zvýšení aktivity a pozornosti. 

KAFR: Je přírodní látka získávaná samovolnou krystalizací ze silice vydestilované ze dřeva stromu kafrovníku. Získávání kafru z pryskyřice mohutného stromu kafrovníku bylo v Číně známo již ve starověku.Kafr tiší bolest,Aktivuje metabolické procesy v pokožce, zlepšuje přenos účinných látek. Vědecky uznávané je zevní použití kafru při svalovém revmatismu, srdečních potížích a k regulaci krevního oběhu při nízkém tlaku.

SKOŘICOVNÍK:  Olej z listů skořicovníku čínského (Cassia) má antimikrobiální a protizánětlivé účinky, pomáhá odstraňovat svalové křeče. 

ŽENŠEN PRAVÝ:   Extrakt z kořene má výrazné tonizační vlastnosti, stimuluje mikro-cirkulaci v pokožce, zlepšuje látkovou výměnu