Nebezpečí PŘEKYSELENÉHO organismu pro člověka

01.02.2019

Každý vědecký pracovník na onkologii ví, že rakovina nežije v alkalickém prostředí. Pokud vezmete rakovinový nádor a dáte ho do alkalického roztoku, pak po 3 hodinách bude mrtvý. 

Slavný německý biochemik a lékař Otto Warburg, nositel Nobelovy cenu za fyziologii a medicínu -  učinil důležitý objev: rakovina může být vyléčena pomocí ... vápníku, který, jak víme, je alkalický. Je to vápník! Tento objev byl tak neuvěřitelný, že zpočátku prostě nevěřil. Zkoušky biochémie krve v terapeuticky nemocných (rakovina třetího a čtvrtého stupně) ukázaly, že každý má vážný nedostatek vápníku a další studie nezůstaly žádné pochybnosti.

Otto Warburg, další známý doktor a později vědecký pracovník, Dr. Karl Rich, pomohl tento důležitý objev. Faktem je, že velký počet pacientů Karl Rich trpěl artritidou a doktor se pokusil předepisovat pacientům tolik přípravků na vápník a vitamínů, které zlepšují jeho stravitelnost. Mezi Richovy pacienty bylo několik lidí, kteří měli v závěrečné fázi rakovinu. Všichni měli nedostatek vápníku, takže se doktor potýkal s tímto konkrétním problémem. Ale když tito pacienti zemřeli, výsledky pitvy byly ohromující: žádný z pacientů neměl nejmenší náznak rakoviny! Jakmile pacienti přestali mít v těle nedostatek vápníku, rakovina miraculně zmizela. To znamená, že rakovina je reverzibilní! A v tomhle pomohlo zázračné vápník!

Po mnoho let teorie dvojnásobného laureáta Nobelovy ceny Otto Warburga vyvolala spor ve vědeckém světě. O něco později vědci zjistili, že v buňkách dochází k maligním změnám a nekontrolovaný růst buněk způsobuje genetické mutace, takže většina vědců začala skloubit skutečnost, že objev Warburga vykazuje pouze vedlejší účinek a nikoliv příčinu rakoviny.

Nedávno v časopise Journal of Lipid Research a po celém světě (leden 2009) bylo uvedeno, že Warburgova teorie rakoviny získala nové potvrzení. Vědci z Bostonské vysoké školy a lékařské fakulty Washingtonské univerzity získali nové důkazy na podporu teorie Otto Warburga  o původu rakoviny. Nepochybně objev amerických vědců může pomoci při vytváření nových léků na rakovinu, ale dnes je třeba se učit, jak se bránit proti hlavním příčinám vzniku zákeřné a nemilosrdné choroby. 

OXIDACE ORGANISMU

Jsme zvyklí posoudit potraviny, které jíme, co se týče obsahu kalorií, obsahu bílkovin, sacharidů, tuků, vitamínů a dalších látek. Ukázalo se, že jídlo má další důležitou vlastnost: může buď okyselit, nebo alkalyzovat tělo .

Američtí vědci na počátku XXI. Století provedli zásadní objevy a ukázali, že každý produkt má další důležitý ukazatel, který je pro naše zdraví rozhodující. Říkali tomu NEAP (čistá produkce endogenních kyselin). Jednoduše řečeno, jedná se o kyselou zátěž jídla. Je složen z poměru v potravinářských složkách, které v průběhu metabolismu tvoří buď kyselinu nebo zásadu.

Dále prokázaly, že chronická acidifikace těla je jednou z hlavních příčin vylučování vápníku z kostní tkáně a jeho masivního uvolnění ledvinami . Výsledkem je zničení kostí, ledvinových kamenů a velké množství problémů.

Každý produkt, který spotřebujeme, nese určitou kyselou zátěž pro tělo. Skládá se z poměru potravinových složek, které v průběhu metabolických procesů tvoří buď kyselinu nebo zásadu. Kyselé zatížení se měří podle principu: kyselina mínus alkalický. Když složky, které tvoří kyselinu sírovou (síru obsahující aminokyseliny) nebo organické kyseliny (tuky, sacharidy), převažují v potravinách, má kladné hodnoty kyselé zatížení. Pokud potravina obsahuje více alkalických složek (organické soli draslíku a hořčíku), pak je zatížení kyselinou zápornou hodnotou. Počítačová analýza nám umožnila stanovit kyselé zatížení základních potravin (viz tabulka).


Naše tělo se skládá ze 70% tekutin, takže všechny látky, které mění své složení a kyselost, mají globální dopad na tělo. Prakticky všechny tělesné tekutiny jsou buď neutrální nebo slabě alkalické, s výjimkou žaludeční šťávy, a vyznačují se určitou koncentrací atomů vodíku. Látky, které vypouštějí atomy vodíku, se nazývají kyseliny a ty, které je berou, jsou alkalické látky. 

Nosičem kyslíku v našem těle je krev, jmenovitě červené krvinky, které přenášejí kyslík z plic do všech našich buněk. Životnost červených krvinek je 127 dní, pak zemře a objeví se červená krvinka. Přesněji, 2,5 milionu červených krvinek umírá každou minutu v krvi a vypadá! Tak vypadají normální červené krvinky. Snadně se pohybují v krvi a rychle přenášejí životně důležitý kyslík do buněk těla.

Obvykle má krev slabou alkalickou reakci - 7,35-7,45. Bohužel 90% všech potravin je kyselých. Zvláště nebezpečné jsou ocet, konzervy, nápoje sycené oxidem uhličitým. Oni prostě rozpustí naši krev, korodují erytrocytové membrány! Výsledkem je, že červené krvinky se stávají méně pohyblivé.Takové červené krvinky nesplňují funkci přenosu kyslíku, protože nemají schopnost plně přicházet do styku s buňkami těla. Jak mohou červené krvinky v tomto stavu dodávat kyslík do buněk? Samozřejmě, že se nezvládnou. Výsledkem je hladomor kyslíku! Dokonce i malý posun pH od 7,43 do 7,33 způsobuje drastické změny v krvi! Připomínáme také, že lidstvo "dusí" z nedostatku kyslíku ve vzduchu. A pak? Otto Warburgova teorie ... síla vodíku

DŮSLEDKY CHRONICKÉ OXIDACE ORGANISMU

Posun acidobázické rovnováhy ke zvýšení kyselosti systému je jednou z hlavních příčin předčasného stárnutí těla a mnoha nemocí, zejména rakoviny. Tělo se snaží za každou cenu udržet acidobazickou rovnováhu a zabránit uvolňování pH v krvi za stanovené limity, ale přichází za vysokou cenu.

Prvními oběťmi boje o alkalické látky jsou jeho hlavní zdroje - kostra a zuby, protože vápník je vyloučen z kostí za alkalizaci. To nepochybně vede k onemocněním pohybového aparátu, rozvoj osteoporózy je zvláště prudce zrychlen. Svaly jsou postupně zničeny. Chronická slabost a svalová bolest jsou zaznamenány již v mladém věku, ale starší lidé jsou zvláště postiženi. Slabost kostí a svalů vede k narušení kloubů, problémy s páteří atd.

Reakce kyseliny moče vytváří ideální podmínky pro tvorbu ledvinových kamenů . To se projevuje povahou epidemie. Chronické selhání ledvin způsobuje vývoj zánětlivých onemocnění a selhání ledvin.

Kyselá reakce slin ničí zuby.

V kyselém prostředí se mnoho virů a bakterií rychle množí a v alkalickém prostředí mají tendenci umřít.

Chronická acidifikace může také způsobit hypotyreózu, nadváhu, bolesti hlavy, úzkost, nespavost, nízký krevní tlak, zadržování tekutin a další poruchy, včetně vývoje rakoviny.

Rovněž stojí za to věnovat pozornost tomu, že okyselení snižuje dodávky kyslíku tělem a vytváří tak ideální podmínky pro vývoj parazitů, včetně patogenních bakterií a virů, protože je o nich známo, že vedou anaerobní, tedy bez kyslíku.

Důležité je pochopit: když je vnitřní prostředí těla alkalizováno a obnovena acidobazická rovnováha, osoba se začne zotavovat.