"OSTROPESTŘEC s RIBOFLAVINEM" pro zdravá a fungující játra

Zdravá játra

ZDRAVÁ JÁTRA ZDROJ 100% IMUNITY

Tento komplex má příznivý účinek na činnost trávicího traktu, podporuje činnost žlučníku, stimuluje funkci vlastních antioxidačních systémů těla ale především posiluje naše játra a obnovuje jejich buňky. 

V lidové léčitelství je ostropestřec mariánský již přes 2000 let, jako nejlepší obránce zdraví. Obsahuje látky, které mají schopnost chránit a posilovat jaterní buňky, obsažené látky pomáhají očišťovat jaterní buňky od nahromaděných škodlivin. 

Komplex má vysoké antioxidační schopnosti chránit i další důležité orgány a soustavy v těle. 

OBSAH BALENÍ: 30 tbl

379,00 Kč
Please select variants first

NAŠE DOPORUČENÍ: "Stále se setkávám s lidmi, kteří vůbec nevědí, že naše játra nám zabezpečují protinádorovou imunitu. Zvláště v dnešní době, je to poměrně důležitá informace, která by měla být šířena mezi všechny lidičky."

UŽÍVÁNÍ:  Dospělí užívají 1 tabletu jedenkrát denně s jídlem. Před užitím je doporučováno se poradit s lékařem. Doba užívání je 1 měsíc. V případě potřeby lze cyklus užívání opakovat. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Doplněk stravy není náhradou za pestrou stravu. 

POPIS   Funkční komplex "Ostropestřec s riboflavinem" je dalším zdrojem flavonoidů a vitamínu B2, které jsou nezbytné pro efektivní fungování jater. Hlavní složky komplexu přispívají k čištění, ochraně a obnově poškozených jaterních buněk. Za nejlepšího obránce a léčitele je považován ostropestřec mariánský a v lidovém léčitelství je používán již více než dva tisíce let. Obsahuje látky, které mají schopnost chránit a posilovat jaterní buňky, k nimž patří i skupina přírodních látek s názvem flavolignany, pomáhající očišťovat jaterní buňky od nahromaděných škodlivých látek. Jejich vysoké antioxidační schopnosti chrání další orgány a soustavy v těle.

Mezi lidmi panuje názor, že člověk. který nemá žádné zlozvyky (tím je myšleno hlavně holdování alkoholu, kouření a přejídání se), nemusí se o svá játra starat. Ve skutečnosti jsou játra každého moderního člověka silně zatěžována. Ne nadarmo se játrům říká "druhý imunitní systém". Játra přispívají k neutralizaci nezdravých látek, které do těla přicházejí s jídlem, vzduchem, léky, nebo se tvoří přímo v těle samotném. 

VÝHODY UŽÍVÁNÍ OSTROPESTŘCE:    Játra fungují jako hlavní detoxikační orgán těla a kromě toho zastávají i spoustu dalších nezbytných činností. Pokud jsou přetížená, ovlivní to negativně fungování celého těla. Játra sice mají úžasnou schopnost regenerace, ale není rozumné na to příliš hřešit. Pokud je přetížíme, vydláždíme si cestu k mnoha nemocem. Ájurvéda jednoznačně doporučuje podpořit funkci jater pravidelným okysličováním, ideální je podle ní vytrvalostní pohyb za vysokého přísunu kyslíku. Játrům také podle východního učení prospívá pití čajů, konkrétně ostropestřce mariánského či kopřivového a zvýšená konzumace studené zeleniny s vyšším obsahem betakaroténu (Vhodné jsou především mrkev, řepa a listová zelenina, dále pak česnek, cibule a brokolice, které obsahují síru, jež je potřebná ke zvýšení schopnosti detoxifikace jater). Ideální je vyhýbat se chemicky upraveným potravinám, jejichž zpracování játra zatěžuje.

Co játrům rozhodně neprospívá: Vesměs všechny ochucovadla, barviva, konzervanty a další toxiny v potravinách musí játra složitě přefiltrovat, podobným potravinám byste se proto měli vyhýbat, abyste játra nepřetěžovali. Játrům rovněž neprospívá rafinovaný cukr a umělá sladidla, margaríny, ztužené tuky, smažené pokrmy a zvýšený příjem živočišných tuků. Nevhodné je také přejídání a samozřejmě alkohol a kouření. Zničující je pro játra rovněž znečištěné prostředí a stres. Přetížená játra přispívají k mnoha nemocem jako alergie, artritida, astma, chronická únava, deprese, bolesti hlavy a migrény, vysoký krevní tlak, vysoké hladiny cholesterolu, hormonová nerovnováha, poruchy imunitního systému, obezita nebo kožní problémy.

"Velké škody způsobují jakékoli žluklé oleje nebo plísně. Pro mnohé bude překvapením, že větší zatížení jater způsobuje příliš velké množství fruktózy najednou - tedy tolik oblíbený fresh juice,"

Když nám chybí riboflavin (vitamin B2):  Nedostatek riboflavinu se může projevit u pacientů užívajících některé léky ze skupiny psychofarmak či antikoncepční léky s obsahem estrogenů. Dále do skupiny lidí ohrožených nedostatkem riboflavinu patří lidé se závislostí na alkoholu. K nedostatku riboflavinu může rovněž dojít v důsledku některých závažnějších nemocí, velkých chirurgických zákroků nebo těžkých úrazů. Nedostatek B2, který trvá delší dobu způsobuje popraskání rtů, zánětlivé změny na jazyku a také určitá postižení oka, jako je tupozrakost nebo zvýšená citlivost na světlo. O negativních účincích zvýšených dávek nejsou zatím žádné reference, ale přesto by se doporučené dávkování riboflavinu nemělo překračovat.


AKTIVNÍ SLOŽKY:

RIBOFLAVIN:    Je někdy označován jako vitamin B2. Jde o vitamín rozpustný ve vodě. Hraje důležitou roli v aktivitách řady enzymů, které se podílejí na štěpení a využití sacharidů, tuků a proteinů (bílkovin). V kůži umožňuje metabolismus a výživu kožních žláz potní a mazové. Působí tím příznivě k udržení zdravé pokožky, vlasů a nehtů. Účastní se též na tvorbě krvinek a zárodečných buněk. Ovlivňuje činnost nervové soustavy a mozku. Napomáhá růstu, plodnosti. Při fyzické námaze spočívá jeho význam v přenosu kyslíku svalovým buňkám a působí i při nervosvalovém přenosu. Dále je u tohoto vitamínu uváděno, že podporuje tvorbu nových buněk, léčí bolavé koutky úst, pomáhá chránit rohovku oka, podporuje jasnější vidění, slouží k dobré funkci jater, napomáhá zabraňovat očním katarům (zánětům). Používá se preventivně proti šupinatění kůže, při seborhoické dermatitidě, zabraňuje maštění vlasů a pokožky. Používá se preventivně v těhotenství a ve stáří, kdy je zvýšená potřeba, při rekonvalescenci po zánětlivých onemocněních, dále jako doplněk léčby vitamínem B3 a B6, při hypovitaminóze při některých jednostranných dietách, při astmatu, alergíich, zánětech nervů, při léčbě psychických poruch. 

OSTROPESTŘEC MARIÁNSKÝ:     Hlavní léčivou složkou v této zázračné bylince jsou flavonolignany silybin, silydianin a silychristin, kterým se souhrnně říká silymarin. Tyto látky chrání játra tím, že zabraňují vniknutí toxických látek do jaterní tkáně. Navíc podporují regeneraci poškozených jaterních buněk a posilují imunitní systém. Plod ostropestřce se užívá při poškození jater při žloutence, cirhóze či otravách alkoholem, drogami, průmyslovými jedy nebo houbami. 


SOUVISEJÍCÍ PRODUKTY: