Jemný antibakteriální gel "INTIMNÍ PÉČE"

Intimní hygiena

BRÁNÍ INTIMNÍ MÍSTA před BAKTERIEMI

Aktivní složky gelu účinně zjemňují a hydratují pokožku, neutralizují nepříjemný zápach. Intimní gel působí proti třem typům patogenních mikroorganismů (bakteriím, houbám a virům), které mohou způsobit zánětlivá onemocnění. 

Praktický a nezbytný pomocník každé moderní ženy a muže:

  • Udržuje přirozené pH pokožky
  • Má antibakteriální vlastnosti
  • Vhodný i k odličování obličeje

OBJEM: 360 ml

258,00 Kč
Please select variants first

POPIS:  Jemný mycí gel poskytne pocit svěžesti a šetrnou péči nejen o intimní partie. Aktivní složky gelu účinně zjemňují a hydratují pokožku, neutralizují nepříjemný zápach. Intimní gel působí proti třem typům patogenních mikroorganismů (bakteriím, houbám a virům), které mohou způsobit zánětlivá onemocnění. Gel je vhodný pro každodenní použití nejen pro intimní hygienu. Praktické využití pro muže, ženy i ty kojící, vhodný i pro děti a kojence od jednoho roku pro omývání opruzenin.

Pro své hojivé a regenerační účinky je vhodný pro odličování, je nepálivý a nedráždí pokožku - vhodný pro citlivou pleť.

Šetrně čistí intimní partie, díky kyselině mléčné udržuje přirozené pH pokožky, což je nejdůležitější vlastnost. Koloidní stříbro působí antibakteriálně i antisepticky. Zjemňuje a zároveň hydratuje pokožku.

INTIMNÍ HYGIENA MÁ SVÁ PRAVIDLA:    Oblast genitálií vyžaduje zvláštní péči, kterou nesmíme opomíjet. Některé ženy si myslí, že čím víc si intimní místa myjí, tím mají větší pocit čistoty a ta prospívá jejích zdraví. I tady však platí, že stejně jako může mít neblahý vliv nedostatečná hygiena, zdraví neprospívá ani hygiena přehnaná. Odborníci doporučují zlatou střední cestu a ta spočívá v několika základních bodech, které bychom měly dodržovat:  

1. pravidlo: Nepřehánějte to

Hygiena je sice základ, ale nepřehánějte to. Nadbytečná péče vede k nežádoucímu mechanickému dráždění kůže a sliznice genitálu. Při volbě nevhodných mycích přípravků dochází i k chemickému podráždění, sliznice jsou náchylné k infekcím a výtokům. Zdaleka ne každý výtok z pochvy musí signalizovat, že se jedná o infekci. Téměř každá ženy pozoruje výtok - jedná se o běžnou činnost těla srovnatelnou s pocením. Množství výtoku, které z genitálií za den vyteče, je velmi individuální. Větší pohodlí v takových případech Vám mohou zajistit "Denní vložky NEFRITOVÁ SVĚŽEST", díky své struktuře zabraňují udržování vlhkosti u těla, díky obsaženým bylinkám navozují pocit svěžesti, umožní cirkulaci vzduchu a spodní prádlo se výtokem neznečistí.

Intimní místa by se měla umývat ráno i večer - úplně stačí čistá voda, případně mýdlo s neutrálním pH (5,5) nebo Gel pro intimní hygienu. Parfemovaná a běžně dostupná mýdla mohou změnit pH v pochvě, a tím způsobit vznik infekčních onemocnění. Pochva by se neměla nikdy vyplachovat - ani vodou, ani jakýmikoliv roztoky či bylinnými výluhy. Platí totéž co v případě používání silných mýdel: poruší se vnitřní poševní prostředí.

2. pravidlo: Používejte jen funkční menstruační pomůcky

Zvýšenou péči věnujte intimním partiím v době menstruace. Není moc známo, že běžné menstruační vložky volně k dostání jsou pro ženu to nejhorší, ( tyto hygienické pomůcky jsou vyráběny z odpadních materiálů a plastů, jsou nefunkční). Je dokázáno, že při aplikaci takové vložky , tato plní svou funkci pouze 3-5 minut - po uplynutí této doby nastává skleníkový efekt a okamžitě se začínají množit bakterie. Tyto pak následně způsobují záněty. 

3. pravidlo: Sex má svá pravidla

Na osobní hygienu bychom neměli zapomínat ani před pohlavním stykem a bezprostředně po něm. Během něj totiž dochází velmi snadno k přenosu mnoha různých typů bakterií. Vhodné je se po sexu nejen osprchovat, ale také vyprázdnit.

4. pravidlo: Dostatečně pijte

Pitný režim s intimní hygienou úzce souvisí. Je třeba pít dostatečně a pravidelně. Koncentrovaná moč dráždí močové cesty, má obvykle kyselé pH, a je tak dobrým médiem pro rozvoj bakteriální infekce.

Za normálních podmínek se doporučuje vypít denně alespoň 2 litry tekutin. Nedostatek tekutin mj. výrazně zvyšuje riziko vzniku ledvinových kamenů či zánětu močových cest. Základem pitného režimu by měla být voda, slabé čaje a minerálky. Sladké limonády jsou jednak kaloricky zatěžující a často s obsahem nevhodných chemických stabilizátorů a barviv."

Vyprazdňování močového měchýře by mělo být pravidelné. Častým močením napomáháte vyplavovat bakterie a omezovat šanci na jejich množení. Obecně spočívá prevence urologických potíží v dostatečném pitném režimu tak, aby člověk vymočil 2 litry moče za 24 hod.


AKTIVNÍ SLOŽKY:

TEA TREE OIL:    Olej má vynikající dezinfekční, antiseptické, antimykotické a hojivé účinky.Hlavní účinnou látkou je terpinen-4-ol, který je zodpovědný za silné antiseptické účinky. Tea tree oil pomáhá při při svědivých ekzémech, akné, opary, plísně, bradavice ,vaginální mykóze.Silice z listů je zhruba jedenáctkrát až třináctkrát silnější než nejúčinnější desinfekční prostředky, tou silicí je kyselina karbolová neboli fenol.

KYSELINA MLÉČNÁ:   Je považována za velmi silnou látku, která napomáhá vypořádat se s výskytem akné i vrásek a dalšími známkami stárnutí pleti. Její použití funguje na principu exfoliace, kdy je po odstranění odumřelých kožních buněk odhalena měkčí, mladší pleť, a který podporuje buněčnou regeneraci. Kyselina mléčná stimuluje produkci kolagenu.  

ALOE BARBADENSIS:    Aloe je směsí zhruba dvou set významných a užitečných složek, mezi něž patřívitaminy, minerály, enzymy, aminokyseliny, cukry a mnohé další, mezi nimi i lignin. Právě on umožňuje pronikat ostatním složkám hluboko do pokožky a napomáhat rychlémuhojení menších poranění. Extrakt z Aloe zklidňuje, změkčuje a hydratuje pokožku, stimuluje její regeneraci a zlepšuje její pružnost, vyhlazuje jemné vrásky. Aloe napomáhá likvidaci bakterií, virů a plísní.    

KOLOIDNÍ STŘÍBRO:   Koloidní stříbro má pozitivní účinek na naše zdraví, a to především tím, žezabraňuje množení bakterií. Další možností uplatnění stříbra je to, že urychluje hojení ran. Velmi dobře čistí a regeneruje pleť, zmenšuje rozšířené póry a uhříky asnižuje vylučování kožního mazu. Dále rovněž zklidňuje podráždění a zčervenání pokožky.Pravidelné používání pokožku vyhlazuje a dodává jí matný vzhled   

ŠALVĚJ:   Obsahuje značné množství vitamínů, urychluje regeneraci buněk, má tonizační vlastnosti. Udržuje pokožku ve zdravém stavu. Lístky šalvěje jsou zdrojem fytoestrogenů - rostlinných analogů hormonů. Přispívají k regulaci menstruačního cyklu u žen.

UREA:      Neboli močovina, je už sice starší dáma, ale zato lékopisy prověřená a umí doslova divy. Nejen, že se přirozeně vyskytuje v nejsvrchnější vrstvě kůže, kde je důležitým hydratačním faktorem. Dokáže podporovat i odlučování odumřelých vrstev buněk, tedy olupování a následné zjemnění až vyhlazení pokožky. Pro kosmetický průmysl je urea hvězdnou stálicí, která se velmi dobře dá využít jak čistě kosmeticky pro hydrataci a zjemnění pokožky, tak léčebně u všech "suchých" kožních onemocnění. Obsah močoviny v kůži je snížen u nemocných s lupenkou, atopickým ekzémem, ichtyózou a též ve stáří. 

HEŘMÁNEK PRAVÝ:      Tato rostlina s bílými květy představuje jeden z nejstarších a nejznámějších léčivých prostředků, Obsahují vysoce účinné látky - éterické oleje s chamzulenem a bisabololem, kumarin, fiavonoidy a slizové látky. Likviduje bakterie a viry a léčí záněty v těle, má zklidňující účinky, zmírňuje podráždění a podporuje hojení ran.


SOUViSEJíCí PRODUKTY: