HLAVNÍ VÝHODY TRANS DERMÁLNÍCH FYTONÁPLASTÍ:

 • dodání aktivních látek přímo do místa bolesti,
 • rychlejší účinek aktivní látky, a jejich neustálý přísun,
 • žádné vedlejší účinky pro trávicí trakt, snížení výskytu alergických reakcí,
 • snížení ztrát účinných látek, které souvisejí s výměnnými procesy,
 • odvádí z těla toxiny, s účinkem na buněčné úrovni,
 • uvolňují zatuhlé svaly, klouby, šlachy, jak na fyzické úrovni, tak na energetické úrovni (uvolněním meridiánových drah),
 • možnost rychlého sundání v případě individuální nesnášenlivosti složek.

— Bylinná náplast WUTONG  —

Bolest už není


"ZDENĚK DOPORUČUJE":   Od té doby co jsem se poprvé setkal a vyzkoušel náplasti WUTONG už nemám potřebu brát prášky na bolest

Fytonáplast se dá totiž použít kdykoliv, když se potřebujete zbavit bolesti:

 • hlavy a migrény (vhodné kombinovat s lipolytickým gelem - dostaví se kumulativní a okamžitý účinek),
 • zad, svalů, šlach, kloubů a otoků,
 • při hojení zlomenin,
 • zubů v kombinaci s náplastí (JIAN KANG - Pohyb bez omezení)
 • menstruační,
 • při vymknutí nebo natažení kotníku,
 • přináší okamžitou úlevu - řádově do několika minut,

POPIS:  Wutong se řadí svými účinky mezi nejsilnější náplast (fytopatch) na bolest. Prakticky lze aplikovat při jakékoliv bolesti a to přímo na postižené místo..

Zmírňuje revmatické bolesti, klouby metabolické poruchy (osteochondrosis), používá se při bolesti svalů nebo zánětech, na výrony, vykloubení a doléčování zlomenin. Vhodné použít při dýchacích obtížích, při nemoci horních cest dýchacích. OBSAH BALENÍ: 5 ks náplasti 12 x 8 cm

Běžná cena: 147,- Kč

V.I.P. Zákazník: 95,50 Kč

VÝHODY UŽÍVÁNÍ NÁPLASTI:    Léčebné fytonáplasti působí, jako tzv. suchá infuze, prostupují do těla přes kůži (trans-dermálně), pronikají podél meridiánů a dostávají se tak přímo k místu bolesti.  Bylinné náplasti napomáhají rovnoměrnému rozložení aktivních složek po celé ploše problémové zóny, čímž rozproudí krevní a lymfatický oběh, zabraňují zhoršení onemocnění, odstraňují symptomy zánětu, jako jsou zarudnutí, otoky či bolest. Následkem toho se zvyšuje i elasticita tkání a rozsah kloubní pohyblivosti. Fytonáplasti odstraňují záněty, zmírňují bolest, zpevňují tkáně a napomáhají obnovit životní energii.  Nezatěžují játra a ostatní vnitřní orgány, jako ostatní léčiva.

POUŽITÍ: Očistěte kůži. V závislosti na velikosti postiženého místa je nutno náplast nastříhat na pásky 1-1,5 cm. Stáhněte z náplasti ochrannou folii a aplikujte náplast na problémovou oblast. Tyto rostlinolékařské náplasti mohou být použity kdykoliv během dne nebo noci. Náplasti se mohou kombinovat s jinou náplastí anebo použít gely SLAVITON nebo ORTHOPHYT pro zvýšení účinku.

Dospělí a mládež - nechte působit po dobu 8-12 hodin, poté má následovat pauza 4 hodiny a pokud bolest přetrvává následně nalepte další. Nelepte ovšem na stejné místo, ale pokud možno vedle prvního nalepení. V případě chronické bolesti používejte denně po dobu 7-10 dnů, dodržujte ovšem přestávky mezi jednotlivými aplikacemi, a to z důvodu doběhu bylinek v organismu. Každý člověk je individuální, a co jednomu nevadí - druhému uškodí. Mohlo by dojít přesycení a následným možným obtížím z přesycení bylinných složek v organismu. U bylinek platí prosté heslo: "někdy méně je více!"

UPOZORNĚNÍ:   Děti 3-6 let - by měly mít nalepeny daleko menší kousky než dospělé osoby, přibližně 1x3 cm, po dobu 4 hodin. To úplně dostačuje.

KONTRAINDIKACE: Přecitlivělost na některé jednotlivé složky, akutní zánět kůže, poranění kůže popálení nebo zranění. Není vhodné pro těhotné a kojící ženy.

AKTIVNÍ SLOŽKY:

PLAMÉNEK ČÍNSKÝ:  Extrakt z kořene plaménku zlepšuje zásobování pokožky živinami a má uklidňující účinek. 

ANDĚLIKA DAHURSKÁ:  Léčivou surovinou jsoukořeny, obsahují především kumariny (angelicin) a silice. Extrakt z anděliky aktivuje mikrocirkulaci krve, zlepšuje výměnné procesy. Vyrovnává pH v těle. Významně působí na dýchací cesty. Pomáhá při kašli, zánětu průdušek a usnadňuje vykašlávání, uvolňuje křeče hladké svaloviny. Na vylučovací trakt působí mírně močopudně (diuretikum). Andělika mátlumivé účinky na nervovou soustavu (sedativum) a účinky mírně psychostimulační (pro povzbuzení nervové soustavy při úpadku psychických sil). Lidově byla andělika využívána pro její protizánětlivý efekt, pro podporu pocení chuti k jídlu při nechutenství, při dyspepsii (pálení žáhy, zápach z úst, zvracení, pocit plnosti v žaludku, říhání), propodporu činnosti jater, při revmatismu, menstruačních bolestech, problémech v klimakteriu. 

SKOŘICOVNÍK:  Olej z listů skořicovníku čínského (Cassia) má antimikrobiální a protizánětlivé účinky, pomáhá odstraňovat svalové křeče.  

CHVOJNÍK DVOUKLASÝ: Extrakt z chvojníku zvyšuje tonus pokožky a uvolňuje svaly, svými účinky povzbuzuje srdeční činnost. Naši předkové využívali chvojník ještě při bolestech kloubů a otocích, nachlazení, chřipce, kašli, únavě a ke zvýšení aktivity a pozornosti.  

MENTOL: Stimuluje nervová zakončení, což způsobuje zvýšenou produkci přirozeného lubrikantu. Zvyšuje absorpci L-argininu. Dále chladí a způsobuje místní prokrvení, což ho řadí do skupiny derivancií. Derivancia způsobují překrvení a mírné podráždění a rovněž i pocit tepla v oblasti, kde je použijeme. Přináší úlevu u zánětlivých onemocnění kloubů a měkkých tkání akutního nebo chronického charakteru. Dále má účinky protisvědivé.

MYRHOVNÍK: Olej z myrhovníku má posilující protizánětlivé a regenerační vlastnosti, má antimikrobiální účinek.